Eesti koorilauluhälli esindab Tallinnas kolm koori

ÜHENDKOOR: Kambja kooli mudilaskoori ja lastekoori ja Kambja poistekoori lauljad esinemas Kambja kooli 330. aastapäeva aktusel. Foto: Christi Olep

Kambjast kui koorilauluhällist sõidab sel aastal Tallinnasse noorte laulupeole kolmveerandsada lauljat kolme koori koosseisus.

Tänavusel noorte laulupeol osaleb sadu koore, nende seas kolm kollektiivi Kambja vallast. Noorte koorilauljate edukat esinemist eelproovides on märganud ja esile toonud ka vallavanem Ivar Tedrema.

Valla koolide tublimate õppurite ja nende vanemate tunnustamiseks korraldatud vastuvõtul palus vallavanem rahva ette ka Lilia Kiuru ja Marika Lehiste, et häid koorijuhte tulemusliku töö eest tänada.

Marika Lehiste suunab Kambja koolis juba aastaid innukalt nii mudilas- kui lastekoori tegevust. Lilia Kiuru käe all harjutav Kambja poistekoor on uus kollektiiv, milles osalevad nii Kambja kui Unipiha kooli noored laulumehed.

Kõikide kooride liikmeil eelnes laulupeopääsme lunastamisele pikka aega kestnud õppimine ja harjutamine, sest suurpeo repertuaari omandamine eeldas tõsist tööd ja korralikku pühendumist.

Kui ametlikult on igal kooril kasutada kaks proovitundi nädalas, siis tegelikkuses kulutati harjutamisele hoopis rohkem aega. Kõigi kooride liikmed said osaleda mitmel korral kahepäevases laululaagris, mille korraldamine nõudis dirigentitelt küll täiendavat tööd, kuid andis tänuks kvalitatiivse edenemise koori arengus.

Toivo Ärtis

Pühapäeval, 2. juulil toimuval XII noorte laulupeo kontserdil „Mina jään“ toovad 762 koori ja orkestrit kuulajateni 44 eripalgelist muusikateost.

Eriliseks teeb seekordse laulupeo see, et laval esinevad vabas Eestis sündinud noored, kelle ette astuvad kogenud kolleegide kõrval igas liigis oma laulupeodebüüti tegevad noored dirigendid.

Noorte laulupeo peadirigent on Heli Jürgenson, tantsupeo pealavastaja on Margus Toomla. XII noorte laulu ja tantsupidu toimub 30. juuni – 2. juuli 2017 Tallinna lauluväljakul ja Kalevi staadionil.

Teavet laulupeo kohta leiab ürituse veebist http://2017.laulupidu.ee/.