Sõbrapäev muudab harjumuspärase koolielu veidi lustakamaks.

Õpilasesinduse liikmed avavad sõbrapäeval postkasti, kuhu oodatakse toredaid tervitusi ja huvitavaid kirju sõbralt sõbrale edastamiseks. Kõik poisid ja plikad, noormehed ja neiud võiksid olla agarad ja kasutada võimalust saata oma sõbrale üllatuskiri, sest sellisel kombel saab seda teha ju ainult ühel korral aastas – sõbrapäeval.

Sõbrapäeval on kõigil õpilastel ja teistel koolipere liikmetel meeldiv võimalus tulla koos sõbraga kohvikusse. Kohvikupidamiseks jagavad sõbralikult kooli kohvikuruumi nii IX klassi kui VIII klassi õpilased. Kohvik on avatud vahetundidel alates kella 10.50st. Kohvik suletakse pärastlõunal või kauba lõppemisel.

Kui olla tähelepanelik, siis võib märgata, kuidas sõbrapäeval juhtub Kambja koolis muudki sõbralikku. Sõbralikud inimesed on nagu võlurid, kes suudavad sõbralikult muuta sõbralikumaks kõiki ja kõike enda läheduses.

Toivo Ärtis