Algas 1.-2. klasside robootikaring

BeeBotid

Esimeses robootika ringitunnis 12. septembril arutasime õpilastega:

• mis on ROBOT?
  • mis on ROBOOTIKA?
  • mis on PROGRAMMEERIMINE?

Moodustasime meeskonnad ja programmeerisime üksteist – üks meeskonna liige oli “robot” ja teised programmeerijad, kes juhatavad “roboti” tervelt ja tõrgeteta ukseni.
Sellega said kõik tiimid väga hästi hakkama!

Järgnevalt tutvusime Bee-Bot’idega, ehk siis kõige lihtsamat tüüpi robotitega.
Bee-Bot’id ei vaja internetiühendust ega spetsiaalseid programmeerimiskeeli ja seetõttu on nendega hea alustada robootikaga tutvumist.

Lastele meeldivad  Bee-Bot’ide juure kindlasti heli- ja valgussignaalid. Nimelt teevad robotid käskluse lõpus häält ja nende silmad vilguvad. Töö ajal on robotite silmad valged, kui nende aku tühjeneb siis lähevad silmad punaseks ja robotid tuleb viia laadima. Kui akud on täis, lähevad mesimumm-robotite silmad roheliseks.

Vaatasime üle nupud, millega robotitele korraldusi anda:

⇑-otse 15 cm ⇓-tagasi 15 cm  ⬎-pööra paremale ⬐-pööra vasakule
GO-liigu   X-tühjenda mälu   ॥- paus 1 sekund

Esmalt panime robotit otse liikuma, seejärel tagurpidi, ja keerama paremale ja vasakule.

Osad õpilased proovisid ka teibist kujundatud sik-sakilisel joonel robotit liigutada.

Meie robotid tegid ka vahvat robotantsu!

Kokkuvõttes oli meeleolukas ja põnev tund.

Vaata ka blogi