Sihikindlus viib eesmärgini

Gendra-Marleen Aasmaa Norras.

Juhtub harva, et „päästja koolikella“ järel ei tormatagi klassist välja vahetundi. Nii põnevaks osutus 9.kl kohtumine kooli vilistlase, neist paar aastat vanema Gendra-Marleen Aasmaaga, kes vahetusõpilasena Norrast rahvusvahelisest koolist jõulupuhkusele tuli. Märksa enesekindlama noore inimesena kirjeldas ta oma kandideerimisperioodi, tutvustas kooli ja selle õppekava ning rääkis igapäevaelu rõõmudest-muredest. Oma elust näiteid tuues rõhutas ta julgust, kindlameelsust ja ettevõtlikkust, mis su eesmärgini viivad. Üllatuseks oli, et pealtnäha tagasihoidlik neiu tegutses juba põhikooli viimases astmes väga sihikindlalt. Eesmärgiks oli tegutseda, proovida, osa võtta, õppida, aidata. Kuulajatele meeldis, et sellisest õppimisvõimalusest ja oma karjääri planeerimisest rääkis just omaealine- ilustamata ja otsekoheselt. Sellest, kuidas rahvusvaheline kool võib olla elus suureks hüppelauaks, aga ka pidevast seltskonnast, kus omaetteolekuks suurt võimalust polegi. Sellest, et sa võid õppida kõike, kui ainult tahad ja selle nimel vaeva näed.

9.kl õpilaste muljeid vahendas Tiina Tiideberg