Viktoriin Kambja kooli ajaloo kohta

Kambja Ignatsi Jaagu kooli 333. tegevusaasta tähistamiseks esitame täna ja kuuel järgmisel koolipäeval ühe küsimuse meie kooli ajaloo kohta. Osaleda võivad kõik – õpilased, õpetajad, lapsevanemad, soovi korral ka pered. Kuni kella 17ni laekunud õige vastuse eest saab 2 punkti. Pärast seda täiendatakse küsimust vastusevariantidega ja sel juhul saab õige vastuse eest 1 punkti. Vastuseid võib saata kuni kella 20ni. Vastuseid oodatakse e-posti aadressile toivo.artis@kambja.edu.ee Seitsmele küsimusele kõige edukamalt vastanuid autasustatakse pärast eriolukorra lõppu. Kõigi osalejate nimed osalevad loosiauhindade jagamisel.

Sellised on viktoriini põhimõtted ja reeglid. Seega võime alustada.

ESIMENE KÜSIMUS:

Kes oli see nimekas õpetaja, kes sündis 1670. aasta paiku Kambja kihelkonnas Palupera mõisale (Otepää kihelkond) kuuluvas Kavandu külas?

Kas nimekas õpetaja oli Andreas Virginius, Ignatsi Jaak või Bengt Gottfried Forselius?

Samal teemal:

Kolmas küsimus kooliloolisel viktoriinil