Koolilooline viktoriin jätkub

Teisipäeval antud esimesele viktoriiniküsimusele õigesti vastanud saavutasid sellega küll mõningase edumaa, kuid kellelgi ei ole veel hilja ettevõtmisega liituda, sest esitamata-vastamata on ju kuus küsimust.

Kambja kooli ajalooga seotud viktoriini teine küsimus:

Nimetage see Kambja kihelkonnakooli noor õpetaja, kes mõni kuu pärast tööle asumist saadeti tsaariarmee koosseisus Esimese maailmasõja lahinguväljadele ning kes sai surmavalt haavata Eesti vabadussõja ühes võidukas lahingus.

Viktoriinis võivad osaleda kõik soovijad – õpilased, õpetajad, lapsevanemad, soovi korral ka pered. Kuni kella 17ni laekunud õige vastuse eest saab 2 punkti. Pärast seda täiendatakse küsimust vastusevariantidega ja sel juhul saab õige vastuse eest 1 punkti. Vastuseid võib saata kuni kella 20ni.

Kas see noor õpetaja oli August Kuperjanov või Julius Kuperjanov või Johannes Pütsepp?

Vastuseid oodatakse e-posti aadressile toivo.artis@kambja.edu.ee Seitsmele küsimusele kõige edukamalt vastanuid autasustatakse pärast eriolukorra lõppu. Kõigi osalejate nimed osalevad loosiauhindade jagamisel.

P.S. Esimesele küsimusele vastasid õigesti kõik need, kes kirjutasid vastuseks Ignatsi Jaak. Suur tänu kõigile vastajatele nii vastamise kui õigesti vastamise eest!

Kambja Ignatsi Jaagu kooli 333. tegevusaasta tähistamiseks esitame igal koolipäeval ühe küsimuse meie kooli ajaloo kohta. Osaleda võivad kõik – õpilased, õpetajad, lapsevanemad, soovi korral ka pered.

Samal teemal:

Kolmas küsimus kooliloolisel viktoriinil