Koolilõpetajad saavad osaleda karjäärinõustamisel

Lõpuklassi neidude ja noormeeste jaoks on kätte jõudnud aeg, kui tegelikke valikuid peab tegema nii gümnaasiumis kui kutsekeskkoolis edasi õppida tahtja.

Ammune tarkus soovitab, et tähtsal hetkel on mõistlik korraks maha istuda ja olukorra üle veidi mõtiskleda. Hea võimalus selleks on kolmapäeval, 13. veebruaril, kui lõpuklassi õpilastega tulevad kohtuma karjäärinõustaja Sirje Tarraste, kes seni töötas Rajaleidja keskuses ja nüüd jätkab töötukassas, ja karjäärinõustaja Marika Männik, kes seni on toetanud töötukassas täiskasvanuid valikute tegemisel.

IX b klassi õpilaste loeng vestlus ja küsimustele vastamine toimub esimese ja teise tunni ajal, IX a klassi õpilastel kolmanda ja neljanda tunni ajal.

Reedel, 15. veebruari hommikupoolikul saavad lõpuklassi õpilased soovi korral osaleda sisseastumisvestluse simulatsioonil (läbimängul) ning ka individuaalselt vestelda karjäärinõustajatega.

Toivo Ärtis